Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/platne/serwer18203/public_html/bankzwami.pl/fp-includes/core/core.fpdb.class.php on line 302
Bank z Wami

Thursday, March 25, 2021

Kredyt gotówkowy – najważniejsze informacje przed podjęciem decyzji.

 Zanim podejmiemy decyzje o zaciągnięciu kredytu gotówkowego należy zapoznać się z podstawowymi informacjami, które powinien znać każdy, kto o kredyt gotówkowy się ubiega.

Zacznę od tego czym w ogóle jest kredyt gotówkowy. Ogólnie rzecz mówiąc kredyt gotówkowy jest przeznaczony na cele związane z szeroko pojętą konsumpcją. Średnia wysokość kredytu gotówkowego jest niższa od kredytu hipotecznego. Wszystkie banki przed udzieleniem jakiegokolwiek kredytu w tym również kredytu gotówkowego zobowiązane są do kontroli osoby ubiegającej się o kredyt w Biurze Informacji Kredytowej. Kredyt gotówkowy może być przeznaczony na zupełnie dowolny cel, a bank nie musi być o tym powiadamiany. W przypadku kredytów gotówkowych udzielanych przez instytucje poza bankowe, nie jest sprawdzana historia w Biurze Informacji Kredytowej, dlatego takie kredyty są udzielane niemal natychmiast. Jednakże wiąże się to z o wiele wyższym oprocentowaniem kredytu gotówkowego.

Każdy, kto ubiega się o kredyt gotówkowy chciałby uzyskać go jak najmniejszym kosztem. Na początku całej drogi zapoznaje się z ofertami poszczególnych instytucji, które kredytów gotówkowych udzielają. A jak wybrać dobry kredyt gotówkowy? Jeżeli nie ma się zbyt dużego doświadczenia jeśli chodzi o produkty finansowe może to nie być sprawa łatwą. Na początku należy przeanalizować takie elementy kredytu jak: okres kredytowania, wysokość oprocentowania w skali rocznej, wysokość marży bankowej, wysokość prowizji bankowej, wysokość opłat za ewentualną wcześniejszą spłatę kredytu gotówkowego, możliwość skorzystania z karencji w spłatach kredytu. Przy rozważaniu decyzji o podjęciu kredytu gotówkowego należy wziąć pod uwagę wszystkie dodatkowe elementy, które będą wpływały na ogólne koszty udzielonego kredytu. Oczywiście oprocentowanie kredytu gotówkowego jest jednym z najważniejszych elementów oferty kredytowej i właśnie na oprocentowaniu kredytu warto się skupić podejmując decyzje. Jest taka dość prosta zasada im lepsza zdolność kredytowa potencjalnego kredytobiorcy , im lepsza jego historia kredytowa tym bardziej może liczyć na korzystniejsze oprocentowanie kredytu gotówkowego. Każda instytucja udzielająca kredytu podejmuje zawsze indywidualną ocenę klienta.

Monday, February 1, 2021

Czynności analityczne przy decyzji na temat chwilówek

Każda decyzja związana z naszymi finansami powinna być poprzedzona rzetelną analizą sytuacji z wielu rozmaitych punktów widzenia. Istotne są zarówno powody, dla których rozważamy zaciągnięcie pożyczki krótkoterminowej, jak i to, w jakim stanie jest nasz domowy budżet, czy też, jakie są warunki ofert dostępnych na rynku w branży chwilówek. Trzeba przygotować się na kalkulacje i podejść do tych wyzwań z zaangażowaniem oraz dbałością o szczegóły. Podczas wyliczeń należy bazować na konkretnych danych.

Skrupulatna analiza ofert i własnego budżetu

Niezbędne jest dokładnie przyjrzenie się ofertom, które możemy znaleźć na rynku w kategorii pożyczek o charakterze krótkoterminowym. Trzeba wnikliwie zbadać ich parametry. Do podstawowych kwestii należą tutaj naliczane odsetki i opłaty dodatkowe, a także czas trwania zobowiązania i sposób jego spłaty. Te parametry kształtują w istotny sposób całokształt umowy, chociaż oczywiście każdy szczegół może mieć istotny wpływ na sytuację. Należy wziąć pod uwagę wszelkie okoliczności. Bardzo ważny jest także nasz budżet – powinien być on adekwatny do planowanego zadłużenia. Pożyczone pieniądze trzeba będzie oddać wraz z naliczonymi kosztami – należy być na to przygotowanym i mieć opracowany plan działania na wypadek wystąpienia nieoczekiwanych komplikacji.

Przemyślenie własnych potrzeb i oczekiwań

Zanim jednak w ogóle przystąpimy do poszukiwania i weryfikacji ofert, a także do analizy własnego budżetu, powinniśmy uświadomić sobie dokładnie, jakie są nasze oczekiwania i potrzeby. Musimy wiedzieć, dlaczego w ogóle interesują nas chwilówki i co chcemy osiągnąć, decydując się na pożyczkę krótkoterminową. Nasze rozważania z pewnością mają bowiem jakąś podstawę – dodatkowe źródła finansowania potrzebne są nam prawdopodobnie na konkretny wydatek. Trzeba więc ustalić, ile środków jest niezbędne, a także, czy mamy określone preferencje w stosunku do umowy. Jeśli ustalimy priorytety, wstępna selekcja propozycji może być dosyć prostym zadaniem – pozwala ona bowiem na odrzucenie na początku ofert niedopasowanych do naszej koncepcji.

Proces decyzyjny związany z pożyczką krótkoterminową nie jest wcale tak banalny, jak niektórym mogłoby się wydawać. Zadłużenie to bardzo poważna sprawa, a decyzje dotyczące tej sfery muszą być podejmowane odpowiedzialnie. Nie możemy skupiać się wyłącznie na możliwości uzyskania dodatkowych źródeł finansowania. Trzeba patrzeć na tę sytuację z różnorodnych perspektyw. Warto pamiętać o tym, aby dobrze zaplanować sobie pracę analityczną.