Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/platne/serwer18203/public_html/bankzwami.pl/fp-includes/core/core.fpdb.class.php on line 302
Bank z Wami

Wednesday, July 15, 2020

Kredyty gotówkowe – dwa podstawowe rodzaje

Istnieje wiele zagadnień związanych z kredytami gotówkowymi, które trzeba mieć na uwadze, jeśli zastanawiamy się nad skorzystaniem z takich rozwiązań. Jedną z podstawowych kwestii jest tutaj niewątpliwie elementarny podział kredytów gotówkowych na dwie odmiany. Warto przez chwilę pomyśleć o tym, jak ma się on do naszego procesu decyzyjnego oraz o co w ogóle w nim chodzi. Nie ulega wątpliwości, że tematyka kredytowa jest dosyć złożona, dlatego też należy naprawdę zaangażować się w analizowanie wszelkich aspektów takich zobowiązań przed dokonaniem ostatecznego wyboru, w tym aspekcie bardzo pomocne okazują się porady na PortalBankowy.info.

Kredyt gotówkowy przeznaczony na ustalony cel

Kredyty gotówkowe nierzadko miewają określone w konkretnej ofercie przez bank przeznaczenie. Jest wówczas zastrzeżone, że jest to kredyt na wyjazd zagraniczny, remont, czy też ustalony zakup. Oznacza to, że nie możemy wykorzystać pieniędzy w inny sposób niż ten wyznaczony w umowie z instytucją bankową. Nasze pole manewru jest więc ograniczone, niemniej jednak tego rodzaju oferty mogą być bardzo atrakcyjne, jeśli nasze przedsięwzięcie oczekujące na sfinansowanie pokrywa się z ich przeznaczeniem. W końcu poszukiwanie dodatkowych środków zazwyczaj oznacza, że wiemy już, na co chcemy je wydać. Trzeba więc szukać propozycji, które są pod tym względem dopasowane do naszych oczekiwań.

Kredyt gotówkowy przeznaczony na dowolny cel

Nieco inaczej przedstawia się sytuacja w przypadku kredytów gotówkowych na dowolny cel. Wówczas nie jest określone, na co mamy wydać pieniądze i mamy w tym zakresie pełną swobodę. Takie oferty również mogą być bardzo atrakcyjne, chociażby w przypadku osób, które mają na razie jedynie ogólny zarys swojego wydatku, jednak nie znają jeszcze konkretów. Przy tego rodzaju kredycie gotówkowym nie jesteśmy w żaden sposób ograniczeni i możemy zrobić z pochodzącymi z niego pieniędzmi właściwie co tylko chcemy.

Z pewnością trzeba zwrócić uwagę na ten parametr oferty, ponieważ jeśli szukamy opcji na sfinansowanie remontu mieszkania, to zaciągnięcie długu na luksusowe wakacje nie rozwiązuje naszego problemu. Nie można więc bagatelizować tego elementu propozycji kredytów gotówkowych – na tym przykładzie dokładnie widać, że szczegóły mogą mieć ogromne znaczenie w przypadku zobowiązań finansowych.

Monday, May 4, 2020

Lokaty bankowe – bezpieczny sposób zarabiania

W obecnych, niespokojnych czasach, wielu Polaków zastanawia się jak w bezpieczny sposób ulokować pieniądze. Można je schować w domu lub dać na konto oszczędnościowe (dodatkowy zarobek), jednak jedną z najlepszych obecnie opcji jest trzymanie pieniędzy na lokatach bankowych. Takie lokaty są łatwo i ogólnie dostępne, dla wszystkich osób, posiadających odpowiednie zasoby pieniężne. Lokaty bankowe można założyć na kilka miesięcy, rok lub kilka lat. Różnią się one wielkością oszczędzanej kwoty oraz czasem trwania i procentowaniem. Aby posiadać pełny zasób wiedzy, na temat lokat w polskich bankach, można skorzystać ze specjalistycznych portali internetowych. Takie strony, posiadają kalkulatory oraz porównywarki lokat bankowych w różnych, polskich bankach. Dzięki temu łatwo znajdziemy lokatę bankową, idealną dla naszych potrzeb.

Lokaty bankowe są idealne dla osób w różnym wieku. Można oszczędzać na nowy samochód (osoby w średnim wieku), na wycieczkę po świecie (młodzi ludzie) lub na mieszkanie dla rodziny (seniorzy). Cele oszczędzania mogą być różne, dlatego lokaty bankowe wybiera bardzo dużo Polaków. Jest to bardzo bezpieczna i jednocześnie opłacalna firma oszczędzania pieniędzy. Warto pamiętać, że żeby założyć lokatę bankową w obecnych czasach, jest nam potrzebny tylko internet oraz konto w banku. Taką lokatę, możemy założyć po zalogowaniu się na nasze konto oraz wybraniu z szeregu różnych lokat. Dzięki temu mamy szerokie możliwości jeżeli chodzi o dobór czasu trwania lokaty, jej oprocentowania oraz wielkości.

Lokaty bankowe są obecnie oprocentowane od 1,5% do nawet 3,5% w skali roku. Dzięki temu, jeżeli dużo zainwestujemy, otrzymamy duży zwrot, po czasie trwania lokaty. Z pewnością jest to obecnie o wiele lepsza forma zarabiania, niż inwestowanie w akcje różnych firm. Okazuje się, że przez zawirowania społeczne i gospodarcze, można na tym dużo stracić. Dlatego lokaty bankowe zaczynają się cieszyć na całym świecie coraz większą popularnością. Z pewno0ścią jest to o wiele bezpieczniejsze, niż trzymanie pieniędzy w domu. W domu z pieniędzmi mogą się stać różne nieprzewidziane rzeczy (mały pożar, dzieci, zalanie wodą itp.).

Thursday, March 5, 2020

Dlaczego lokaty bankowe cieszą się zainteresowaniem?

Nie można zaprzeczyć, że umieszczanie środków na różnego rodzaju lokatach bankowych to rozwiązanie, które cieszy się niemałym zainteresowaniem wśród wielu osób. Warto przez chwilę zastanowić się nad tym, jakie są przyczyny takiego zjawiska. Jest ich, oczywiście, dosyć sporo, ale z pewnością można wyodrębnić tutaj kilka podstawowych elementów, które mogą mieć znaczenie, jeśli chodzi o popularność tego rodzaju rozwiązań.

Prosty mechanizm zakładania lokaty

Zazwyczaj założenie lokaty nie jest zbyt skomplikowanym procesem, przez co wiele osób traktuje to po prostu jako łatwy sposób na oszczędzanie. W wielu przypadkach lokatę bankową możemy otworzyć przez Internet. Niejednokrotnie jest to możliwe również poprzez kuriera, czy też wizytę w oddziale. Szczegóły zależą tutaj już po prostu od indywidualnej oferty i procedur opracowanych przez daną instytucję bankową. Może się okazać, że do założenia lokaty w określony sposób potrzebne będzie konto w danym banku, czy też wystąpią inne czynniki, które będą miały wpływ na całokształt oferty w tym zakresie. Niemniej jednak nie można powiedzieć, aby otwarcie lokaty było zadaniem trudnym. Choć takie decyzje muszą być poprzedzone gruntowną analizą wielu kwestii, to sam proces zakładania lokaty bankowej nie należy do problematycznych. To zagadnienie z pewnością ma wpływ na to, że tego rodzaju rozwiązania cieszą się dużym zainteresowaniem i popularnością wśród osób, które chcą oszczędzać.

Metoda na pracę nad swoim kapitałem

Jeżeli dysponujemy nadprogramową ilością środków, dobrze jest w jakiś sposób wprawiać je w ruch i wykorzystywać ich potencjał. Lokata bankowa jest jednym z dosyć prostych metod na osiągnięcie tego celu. Oczywiście, ostateczne zyski z lokaty zależne są od wielu czynników, a spadek wartości pieniądza sprawia, że tego rodzaju rozwiązania służą raczej do ograniczenia skutków inflacji w stosunku do naszych oszczędności niż do realnego zarabiania na posiadanych pieniądzach, niemniej jednak wielu osobom to wystarcza. Lokata bankowa jest jedną z ciekawych alternatyw w odniesieniu do trzymania pieniędzy na nieoprocentowanych kontach, czy też po prostu w domowej szafce. Poza tym nieraz można znaleźć na lokatach stosunkowo atrakcyjne propozycje. Ostatecznej oceny tego sposobu oszczędzania trzeba jednak dokonać w odniesieniu do własnych preferencji i oczekiwań, sytuacji rynkowej, parametrów ofert oraz licznych okoliczności towarzyszących takich jak, między innymi, właśnie inflacja, opodatkowanie, czy też nasza osobista sytuacja pod względem budżetowym.

Wiele dostępnych ofert lokat bankowych

Na rynku znaleźć można mnóstwo ofert dotyczących właśnie lokat bankowych, co też z pewnością ma przełożenie na ich popularność. Tego rodzaju propozycje występują bowiem w rozmaitych wariantach, dzięki czemu osoby zainteresowane mają szerokie możliwości wyboru w tym obszarze. Należy jednak pamiętać o tym, aby przed podjęciem ostatecznej decyzji przeprowadzić szczegółowe analizy w omawianym zakresie. Mnogość ofert nie sprawia wcale, że wybór jest tutaj łatwy, czy też oczywisty. Wręcz przeciwnie – wymaga od nas sporo pracy, abyśmy mogli zadecydować, jaka opcja może sprawdzić się w naszym indywidualnym przypadku. Trzeba tutaj niewątpliwie mieć rozeznanie w tematyce lokat bankowych i wiedzieć, czym charakteryzuje się oprocentowanie stałe, czy też zmienne, a także lokata o charakterze odnawialnym lub nieodnawialnym. To jedynie niektóre z czynników, które musimy wziąć pod uwagę. W procesie decyzyjnym czeka nas więc dużo pracy i potrzebne jest mnóstwo zaangażowania.