Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/platne/serwer18203/public_html/bankzwami.pl/fp-includes/core/core.fpdb.class.php on line 302
Bank z Wami

Monday, November 26, 2018

Gdy masz kłopoty w spłacie kredytu…

Kredyty gotówkowe, hipoteczne, samochodowe, karty kredytowe…Wszystkie te produkty są, co raz bardziej dostępne, bankowcy prześcigają się abyśmy mieli ich jak najwięcej i korzystali z nich jak najczęściej. I są w tym niezwykle skuteczny. Niewielu jest takich, którzy co miesiąc nie płacą rat jednego czy dwóch albo i trzech kredytów. W niemal każdym portfelu dorosłego obywatela znajdują się kredytowe plastiki nawet kilku różnych banków, jak sobie radzić z takimi problemami? Myślę że odpowiedź znajdziesz na 17BANKOW.COM.

Wszystko jest w porządku, gdy mamy pracę, związane z tym stałe wpływy na konto oraz jakieś choćby najskromniejsze oszczędności. Nieprzewidywalność dzisiejszych czasów sprawia, że pracę można stracić praktycznie z dnia na dzień, na horyzoncie poważne wydatki pojawiają się w najmniej spodziewanych i najgorszych ku temu momentach zaś zaskórniaki topnieją bardzo szybko.

Zaciągane kolejne kredyty gotówkowe, mające za zadanie pomóc w przetrwaniu najtrudniejszego okresu, często pogarszają jeszcze sytuację, niebezpiecznie prowadząc ku kredytowej pętli, z której bardzo trudno się wydostać. W takich okolicznościach warto zachować zimną krew i postępować rozsądnie tak, aby swoimi działaniami nie pogarszać jeszcze swojej sytuacji.

Gdy zbliża się termin kolejnej raty a na koncie pustka i brak jest możliwości skorzystania ze wsparcia najbliższych należy próbować porozumieć się z bankiem. Zdarza się, że przy aktywnej postawie dłużnika kilkudniowe opóźnienie w płatności pozostaje bez poważniejszych konsekwencji. Najgorsza możliwa taktyka to chowanie głowy w piasek. Po ok tygodniu opóźnienia zaczną się telefony z banku z prośbą o wyjaśnienia sytuacji, unikanie tego kontaktu, może tylko pogorszyć sprawę.

Nieterminowe spłaty rat kredytu prędzej czy później skutkują negatywną historią w Biurze Informacji Kredytowej. Ma to swoje poważne skutki w przyszłości: kredyty gotówkowe stają się niedostępne, sklepy odmawiają sprzedaży ratalnej, a nawet operator telefonii komórkowej może odmówić sprzedaży usługi telefonu na abonament. W oczach wielu firm i instytucji stajemy się w takiej sytuacji klientem niewiarygodnym, z którym współpraca obarczona jest bardzo dużym ryzykiem.

Rozwiązaniem, jakie podsuwają specjaliści od finansów są często tzw. kredyty konsolidacyjne. Łączą one w jedno kilka wcześniej zaciągniętych zobowiązań, dzięki czemu spłacanie ich staje się łatwiejsze a nawet w ogóle możliwe. Pozwala to na uzyskanie atrakcyjnego oprocentowania oraz zapewnia bank, że będziemy swoje długi płacić.

W przypadku popadnięcia w finansowe tarapaty bardzo wskazane jest korzystanie ze wszystkich dostępnych możliwości, nawet, jeżeli wiążą się one z pewnym większym albo mniejszym wysiłkiem. Bowiem należy pamiętać, że każdy wierzyciel, zwłaszcza ten instytucjonalny, zrobi wszystko, aby powierzone komuś pieniądze odzyskać. Nawet gdyby miało to oznaczać konieczność pożegnania się z częścią pożyczonych klientowi pieniędzy to w ten czy inny sposób do egzekucji należności dojdzie.

Friday, September 28, 2018

Ciekawe wiadomości o powszechnych kredytach gotówkowych

Kredyt gotówkowy jest to popularny w obecnych czasach, ponieważ jest to szybka realizacja i zagwarantowane są wygodne warunki. Trzeba jednak wiedzieć, że kiedy chodzi o pieniądze to podstawą jest wiedza. Na spokojnie we własnych domu warto jest pobrać cenne wiadomości, aby tak naprawdę zapewnić sobie ochronę własnych interesów. Nie ma takiej samej oferty, wszystkie kredyty są inne i na tym warto jest się skupić, aby dobrać do swoich potrzeb ciekawą ofertę. Kredytobiorcą jest osoba, która decyduje się na kredyt gotówkowy i zobowiązana jest pierw pochłonąć informację, bo przecież później klient zobowiązany jest do oddania całego długu. Warto jest pobrać wszelkie wskazówki o kredycie gotówkowym, aby zagwarantować sobie udaną transakcję, a co ważne, bezpieczną.

Kredyt gotówkowy na dowolny cel budzi ciekawość, już sama nazwa jest pokusą. Jest to propozycja, która rzeczywiście cechuje się komfortowymi warunkami, trzeba jednak najpierw przedstawić swoją wiarygodność, aby stać się klientem. Podstawą jest tu weksel in blanco, poręczenie osób trzecich oraz zaświadczenie o ubezpieczeniu. Starsze osoby również bez żadnego problemu mogą korzystać z kredytu gotówkowego na dowolny cel, najważniejsze jest dostarczenie ostatniego wycinka emerytury i zaświadczenie z ZUS na obliczenie realnej kwoty. To jak wyda się uzyskane środki to naprawdę zależy od osoby zainteresowanej oraz jej potrzeb. Zaleca się kierować własnymi wymaganiami, aby zagwarantować sobie ciekawą ofertę finansową. Oszczędnością czasu jest skorzystanie z kredytu gotówkowego na rachunek bieżący, ponieważ wykorzystywane jest już istniejące konto w tym przypadku. Bank rzetelnie sprawdza historię podanego konta, w momencie kiedy jest ono wiarygodne i nie ma żadnych ukrytych zadłużeń osoba zainteresowana może czekać na ustalone wcześniej pieniądze. Kartę kredytową preferuje ówczesne pokolenie, gdyż za jej pośrednictwem zagwarantowane jest bezpieczeństwo, dlaczego? Pieniądze od samego początku zamrożone są na koncie i można nimi dysponować, lecz w określonej kwocie, dzięki czemu kredytobiorca nie ma prawa wydać za dużo. Taki limit jest w sam raz dla osób, które nie potrafią racjonalnie myśleć kiedy mają dużą gotówkę w portfelu.

Thursday, July 26, 2018

Lokaty dla wszystkich.

Nest lokata Nowe środki w Nest Banku.

Nest Lokata Nowe Środki to depozyt jaki założymy mając od 1 000 złotych do maksymalnie 2 000 000 złotych. Jest to oferta zarówno dla nowych jak i obecnych klientów banku bez konieczności zakładania w banku konta. Lokatę założymy online. Mamy stałe oprocentowanie z kapitalizacją odsetek na koniec trwania lokaty. Całkowita utrata odsetek jest konsekwencją zerwania depozytu przed czasem. Wpłacając na depozyt 10 tysięcy złotych na kwartał otrzymamy oprocentowanie w wysokości 2,05% w skali roku. Uda nam się wypracować zysk netto w wysokości ponad 40 złotych. Jest to jedna z lepszych propozycji lokaty bankowej jaką możemy znaleźć na rynku. Wysokość oprocentowania jest konkurencyjna na tle innych ofert depozytów. Zwykle oprocentowanie lokaty zaczyna się od 1% w skali roku. Tutaj mamy ponad dwa razy tyle.

Podstawowy wariant Nest Lokaty w Nest Banku.

Nest lokatę założymy mając takie same oszczędności jak w przypadku lokaty na nowe środki. Wpłacając na nią 10 000 złotych na kwartał, oprocentowanie będzie równe 1,4% w skali roku co da zarobić 27,96 złotych, czyli dużo mniej niż w lokacie na nowe środki. Zrywając tą lokatę przed czasem również utracimy wszystkie zgromadzone odsetki. Nest Lokata na okres dwóch miesięcy będzie oprocentowana na 1,3% w skali roku. Zarobek od kwoty 10 000 złotych na lokacie będzie równy 17,31 złotych. Bank może również zaoferować nam oprocentowanie w wysokości 1,1% w skali roku. Tutaj po dwóch miesiącach zarobimy 14,65 złotych. Nest Lokata miesięczna będzie oprocentowana na 1,3% w skali roku. Tutaj od naszych 10 000 złotych, uda się wypracować zysk netto w wysokości 8,65 złotych. Ta sama lokata może mieć drugi wariant z oprocentowaniem 1,1% w skali roku. Przy takim oprocentowaniu zarobimy 7,32 złote. Warto wspomnieć, że Nest Lokata może zostać założona również na okres 14 dni z oprocentowaniem 1,1% w skali roku. Wpłacając nasze 10 000 złotych na dwa tygodnie na Nest Lokatę osiągniemy zysk netto w wysokości 3,44 złotych. Ta sama lokata czternastodniowa może być oprocentowana na 1% w skali roku, co da zysk netto w wysokości 3,13 złotych. Nest lokatę założymy również na okres siedmiu dni z oprocentowaniem w wysokości 1,10 % w skali roku. Na takiej lokacie zarobimy z naszą kwotą 1,68 złotych. Oprocentowanie na lokacie siedmiodniowej możemy wynosić również 1% w skali roku, co da nam zarobi 1,53 złotych.

Najlepsze lokaty w ING Banku Śląskim.

Lokata terminowa jaką oferuje ING Bank Śląski można założyć dysponując środkami w wysokości minimum 1 000 złotych. Przeznaczona jest dla nowych klientów banku, którzy założą w nim konto osobiste. Lokatę możemy założyć online lub odwiedzając oddział banku. Mamy gwarancję stałego oprocentowania i kapitalizację odsetek na koniec okresu. Bank nie wprowadza ograniczeń co do maksymalnej liczby lokat jakie może założyć jeden klient. Zerwanie lokaty przed czasem jest jednoznaczne z całkowitą utratą zgromadzonego zysku. W sytuacji, kiedy założymy lokatę terminową w ING Banku Śląskim na okres trzech miesięcy i wpłacimy na nią 10 000 złotych, oprocentowanie jakie zaoferuje nam bank będzie wynosiło 0,5% w skali roku. Uda nam się zarobić na takiej lokacie niecałe 10 złotych. Nie jest to duży zarobek, zwłaszcza że kwota jaką wpłaciliśmy an lokatę jest dosyć duża. Lokaty bankowe pozwalają na osiągnięcie dodatkowych zysków ze swoich oszczędności, ale co chyba równie ważne chronią nasze pieniądze przed inflacją. Warto zakładać lokaty bankowe, gdyż są obecnie najbezpieczniejszym sposobem na oszczędzanie.

Wednesday, May 16, 2018

Rodzaje lokat bankowych.

Jedną z lokat bankowych jakie cieszą się sporą popularnością jest lokata rentierska. Jest to rodzaj umowy jaką podpisuje bank z klientem. Dotyczy ona lokowania środków pieniężnych na dłuższy okres. Lokata rentierska polega na tym, że bank regularnie w takich samych odstępach czasu wypłaca klientowi odsetki. Kolejną z lokat bankowych jest lokata dynamiczna. Jest to lokata bankowa, w przypadku której klient ma możliwość wycofania się z niej przed końcem trwania umowy kredytowej i co ważne nie będzie to skutkowało utratą odsetek jakie udało mu się do tej pory zgromadzić. Co do oprocentowania lokaty dynamicznej jak łatwo to przewidzieć, rośnie ono razem z kolejnymi okresami trwania lokaty. Lokata dynamiczna nazywana jest również lokatą progresywną. Transakcją finansową jaka polega na udzieleniu pożyczki przez jeden bank, drugiemu bankowi nazywamy depozytem międzybankowym. W przypadku tej transakcji pieniądze zostają przydzielone bankowi w zamian za określone oprocentowanie. Mówiąc inaczej jest to pożyczka banku dla banku. Warunki transakcji depozytu międzybankowego ustalane są z góry przez banki zanim zostanie ta transakcja zawarta. Z góry wiadomo jaka jest kwota, termin zapadalności i oprocentowanie depozytu międzybankowego, sprawdź ranking lokat na 17bankow.com.

Lokata terminowa.

Lokata terminowa jest umową jaka zawierana jest pomiędzy dwiema stronami. Z jednej mamy oferenta jakim jest bank, zaś z drugiej jest klient. Lokata terminowa wiąże się z lokowaniem środków pieniężnych i jest zawierana na określony czas. Oferent zobowiązany jest, że wypłaci klientowi na koniec umowy cały kapitał wpłacony na lokatę łącznie z odsetkami jakie od niego zostały naliczone. Lokaty można podzielić na dwie grupy. Z jednej strony mamy lokaty odnawialne, w przypadku których po upływie terminu lokata jest odnawiana automatycznie, zaś z drugiej mamy lokaty nieodnawialne, w przypadku których po upływie terminu pieniądze zostają wraz z odsetkami zwrócone klientowi. Wypłacając środki przed termonem okresu lokaty, klient ponosi konsekwencję w postaci najczęściej utraty wszystkich lub części zgromadzonych odsetek. W trakcie trwania lokaty nie ma możliwości dopłacenia do niej żadnych środków. Pieniądze można dopłacać do kont oszczędnościowych, ale nie do lokat. Standardowe lokaty bankowe są obarczone bardzo niskim ryzykiem, gdyż w Polsce lokaty objęte są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. Mając środki na lokacie do 100 000 złotych mamy gwarancję, że nawet w przypadku upadłości banku nasze pieniądze zostaną nam zwrócone.

Monday, March 12, 2018

Lokaty bankowe krótkoterminowe - wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Lokaty mogą przybierać różną formę, mogą różnić się oprocentowaniem, ale także czasem na jakie są zakładane. Jeżeli chodzi o czas przez jaki nasze pieniądze mają znajdować się na lokacie możemy podzielić je na dwa rodzaje - krótkoterminowe oraz długoterminowe, a dzięki dobrym decyzjom na pewno dużo zarobisz - http://www.napelnijkieszen.pl/.

Lokaty krótkoterminowe
Czym charakteryzują się lokaty bankowe krótkoterminowe? Na pewno okresem przez jaki nasze pieniądze będą podlegać oprocentowaniu. Jak sama nazwa wskazuje umowa na lokatę krótkoterminową zawierana jest na stosunkowo krótki czas, zazwyczaj nie przekracza ona dwunastu miesięcy. Często oprocentowanie tego typu lokat jest zaskakująco wysokie, zwłaszcza w porównaniu do lokat zawieranych na dłuższy okres czasu, lecz nie zawsze tak się zdarza. Pierwszą rzeczą na jaką musimy zwrócić uwagę w przypadku tego typu lokat jest forma zastosowanego oprocentowania, mianowicie czy jest ono stałe czy zmienne. Jeżeli w grę wchodzi oprocentowanie zmienne, musimy wziąć pod uwagę iż kusząco wysokie oprocentowanie bardzo szybko spadnie, gdyż jest ono zależne od wielu innych czynników - między innymi od sytuacji finansowej banku czy też wysokości podatku, a także stopnia inflacji. Zdarza się, że banki mają w ofercie lokaty, w których pieniądze są zamrażane na czternaście, siedem dni, lub czasami nawet tylko na jedną noc. Taka oferta jest dobra dla osób, których sytuacja finansowa jest niepewna i sami dokładnie nie wiedzą, kiedy będą potrzebować skorzystać z zamrożonych środków.

Lokata odnawialna
Istnieje także coś takiego, jak lokata krótkoterminowa odnawialna, która to automatycznie przedłuża się, jeśli po jej zakończeniu nie podejmiemy powierzonych środków. Należy wziąć pod uwagę, że umowa na lokatę zawierana na tak krótki okres czasu nie przyniesie nam zbyt dużego zysku, zwłaszcza, jeśli wpłacimy na jej poczet niewielką sumę pieniędzy. Na plus lokaty krótkoterminowej przemawia fakt, iż w przypadku jej przedwczesnego zerwania traci się znacznie mniej odsetek niż w przypadku lokaty zawieranej na dłuższy okres czasu. Kary umowne w przypadku zerwania umowy powinny być w niej zawarte, jeżeli jednak nie potrafimy sami znaleźć informacji na ten temat należy dokładnie dopytać pracownika banku, w którym ową lokatę zakładamy.

Jak w każdym przypadku, kiedy chodzi o nasze pieniądze należy dokładnie przemyśleć zanim podejmie się decyzję o zainwestowaniu pieniędzy. Należy wziąć pod uwagę nie tylko ogólną sytuację finansową, ale także nasze przyszłe plany, oczywistym jest, że nie można zaplanować dokładnie wszystkiego, ale podpisując umowę na lokatę wpłacone środki zamrożone mogą być przez bardzo długi czas.