Tuesday, November 7, 2017

Najlepsze lokaty na 500 złotych.

Wiele ofert lokat bankowych pozwala nam na ich założenie już przy minimalnej kwocie pięciuset złotych. Kwota jest może i mała i zarobek nie będzie bardzo duży, ale można dzięki temu ochronić swoje oszczędności przed inflacją. Warto sprawdzić w internecie jaka oferta będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem i dopiero się na nią zdecydować.

W Neo Banku znajdziemy neo Lokatę 12M. Jak można się domyślić już z nazwy jest to lokata na dwanaście miesięcy. Wpłacając nasze pięćset złotych, przy oprocentowaniu 1,5% nasz zarobek będzie nieco ponad sześć złotych. Maksymalna kwota jaką można ulokować na tą lokatę to milion złotych. Oferta skierowana jest tylko do nowych klientów banku, ale jest wymagane założenie konta. neoLOKATA 12M daje nam stałe oprocentowanie i można ją założyć za pośrednictwem online. Kapitalizacja odsetek ma miejsce na koniec okresu, a zerwanie lokaty przed jej zakończeniem skutkuje całkowitą utratą odsetek. Nasz wkład objęty jest gwarancją BFG. Jest ona bardzo ważna i tylko takie lokaty powinno się wybierać.

Bardzo duży wybór jeżeli chodzi o lokaty znajdziemy w Idea Banku. Jedną z takich ofert jest Lokata Skarbonka z oprocentowaniem 1,95%. Decydując się na włożenie na tą lokatę naszych pięciuset złotych na okres dwunastu miesięcy zarobimy niecałe osiem złotych. Zakres kwot na lokacie jest jednak, aż do okrągłego miliona więc każdy może z tej oferty skorzystać. Lokata STABILNA to oferta skierowana do nowych i obecnych klientów banku, którzy nie muszą posiadać w banku konta. Możliwości założenia lokaty są trzy. Możemy ją założyć online lub wybrać najbliższy oddział lub skorzystać aplikacji mobilnej. Oprocentowanie lokaty jest stałe. Kapitalizacja odsetek ma miejsce na koniec okresu rozliczeniowego. Konsekwencje zerwania lokaty są dosyć spore, bo jest to całkowita utrata odsetek. Gwarancja BFG daje nam pełne bezpieczeństwo wkładu jaki wpłacimy na lokatę. Lokata na nowe środki to kolejna z ofert jaką przygotował Idea Bank. Wpłacając nasze pięćset złotych na tą lokatę na okres dziewięciu miesięcy, przy oprocentowaniu 2% uda nam się zarobić niecałe sześć złotych. Zakres kwoty jaką można wpłacić na lokatę na nowe środki to przedział od pięciuset złotych do miliona. Oferta skierowana jest zarówno do nowych jak i obecnych klientów Idea Banku. Lokatę można założyć online lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Oprocentowanie jest stałe, a kapitalizacja odsetek ma miejsce na koniec okresu. Zerwanie lokaty przed czasem skutkuje całkowitą utratą odsetek. Ta lokata również objęta jest bezpieczeństwem wkładu jaki sprawuje gwarancja Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Ważne jest, aby sprawdzać, czy lokata jaką zakładamy objęta jest gwarancją BFG, zwłaszcza w przypadku, kiedy wpłacamy sporą sumę na tą lokatę. Taka gwarancja wkładu zapewnia nas, że jeżeli bank ogłosi upadłość, nasze środki na lokacie i odsetki od niej odzyskamy w każdej kryzysowej dla banku sytuacji.