Monday, November 26, 2018

Gdy masz kłopoty w spłacie kredytu…

Kredyty gotówkowe, hipoteczne, samochodowe, karty kredytowe…Wszystkie te produkty są, co raz bardziej dostępne, bankowcy prześcigają się abyśmy mieli ich jak najwięcej i korzystali z nich jak najczęściej. I są w tym niezwykle skuteczny. Niewielu jest takich, którzy co miesiąc nie płacą rat jednego czy dwóch albo i trzech kredytów. W niemal każdym portfelu dorosłego obywatela znajdują się kredytowe plastiki nawet kilku różnych banków, jak sobie radzić z takimi problemami? Myślę że odpowiedź znajdziesz na 17BANKOW.COM.

Wszystko jest w porządku, gdy mamy pracę, związane z tym stałe wpływy na konto oraz jakieś choćby najskromniejsze oszczędności. Nieprzewidywalność dzisiejszych czasów sprawia, że pracę można stracić praktycznie z dnia na dzień, na horyzoncie poważne wydatki pojawiają się w najmniej spodziewanych i najgorszych ku temu momentach zaś zaskórniaki topnieją bardzo szybko.

Zaciągane kolejne kredyty gotówkowe, mające za zadanie pomóc w przetrwaniu najtrudniejszego okresu, często pogarszają jeszcze sytuację, niebezpiecznie prowadząc ku kredytowej pętli, z której bardzo trudno się wydostać. W takich okolicznościach warto zachować zimną krew i postępować rozsądnie tak, aby swoimi działaniami nie pogarszać jeszcze swojej sytuacji.

Gdy zbliża się termin kolejnej raty a na koncie pustka i brak jest możliwości skorzystania ze wsparcia najbliższych należy próbować porozumieć się z bankiem. Zdarza się, że przy aktywnej postawie dłużnika kilkudniowe opóźnienie w płatności pozostaje bez poważniejszych konsekwencji. Najgorsza możliwa taktyka to chowanie głowy w piasek. Po ok tygodniu opóźnienia zaczną się telefony z banku z prośbą o wyjaśnienia sytuacji, unikanie tego kontaktu, może tylko pogorszyć sprawę.

Nieterminowe spłaty rat kredytu prędzej czy później skutkują negatywną historią w Biurze Informacji Kredytowej. Ma to swoje poważne skutki w przyszłości: kredyty gotówkowe stają się niedostępne, sklepy odmawiają sprzedaży ratalnej, a nawet operator telefonii komórkowej może odmówić sprzedaży usługi telefonu na abonament. W oczach wielu firm i instytucji stajemy się w takiej sytuacji klientem niewiarygodnym, z którym współpraca obarczona jest bardzo dużym ryzykiem.

Rozwiązaniem, jakie podsuwają specjaliści od finansów są często tzw. kredyty konsolidacyjne. Łączą one w jedno kilka wcześniej zaciągniętych zobowiązań, dzięki czemu spłacanie ich staje się łatwiejsze a nawet w ogóle możliwe. Pozwala to na uzyskanie atrakcyjnego oprocentowania oraz zapewnia bank, że będziemy swoje długi płacić.

W przypadku popadnięcia w finansowe tarapaty bardzo wskazane jest korzystanie ze wszystkich dostępnych możliwości, nawet, jeżeli wiążą się one z pewnym większym albo mniejszym wysiłkiem. Bowiem należy pamiętać, że każdy wierzyciel, zwłaszcza ten instytucjonalny, zrobi wszystko, aby powierzone komuś pieniądze odzyskać. Nawet gdyby miało to oznaczać konieczność pożegnania się z częścią pożyczonych klientowi pieniędzy to w ten czy inny sposób do egzekucji należności dojdzie.